Nový Balneopark v Priessnitzových lázních

Nový Balneopark v Priessnitzových lázních

Unikátní Balneopark, který navazuje na tradiční vodoléčebné metody přírodního léčitele Vincenze Priessnitze a rozvíjí jeho světově proslulou filozofii léčby vodou, sluncem a pohybem, otevřeli v Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku.

„Vincenz Priessnitz byl první, kdo vyvedl nemocného ze zatuchlých místností na vzduch a slunce. Studenou vodou, pohybem a úpravou životosprávy mu vrátil zdraví a dal novou radost ze života. Vybudováním Balneoparku se snažíme v jeho filozofii pokračovat a udržovat ji pro nás všechny i do budoucna,“ řekla Právu obchodní ředitelka lázní Lada Malíková.

Balneopark je koncipován jako „vodní zahrada“, kterou prochází potok s vybudovanou soustavou zastavení sloužících k hydroterapii a relaxaci. Jsou v něm Priessnitzovy přírodní lázně horních a dolních končetin, Priessnitzova koupel nohou s akupresurou, Priessnitzova lavička, střiky, sprchy či terasy pro odpočinek i cvičení.

Přírodní venkovní koupele léčí poúrazové stavy, poruchy prokrvení končetin, ale i centrálního nervového systému, duševní nemoci nebo poruchy imunity. Princip spočívá v tom, že v místě aplikace studenou vodou dojde k výraznému překrvení, které vede k tomu, že se do této oblasti přivádí více kyslíku a odvádí se více patologických látek.

Balneopark je přístupný nejen klientům lázní, ale i široké veřejnosti. Je vybudován ve svahu za léčebným domem Priessnitz a v provozu bude celý rok od jara do podzimu. „Podobné zařízení mají pouze v lázních Werishoven v Německu, kde působil Priessnitzův žák Sebastian Kneipp,“ konstatovala Malíková s tím, že Balneopark vznikl v rámci společného projektu partnerů Společnosti Vincenze Priessnitze a polských Glucholaz.

Realizace projektu, který je spolufinancován Evropskou unií – Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika–Polská republika na léta 2007 až 2013, přišla na 18 miliónů korun.

Další fotografie
show_image-1-1490602292.jpg
show_image-2-1490602292.jpg
show_image-1490602292.jpg